Запитання та відповіді

Коли та з якою метою була створена компанія?

Компанія була створена в 2002 році, виходячи з нових потреб ринку. На той момент здебільшого на ринку працювали традиційні в розумінні радянської термінології генпідрядні компанії. За застарілими стандартами генпідрядник відповідав тільки за частину робіт, пов'язану з будівництвом об'єкта. Функції по організації, координації та контролю над усім циклом робіт, пов'язаним зі зведенням об'єкта, від виконання проектно-дослідницьких робіт і одержання дозвільної документації до здачі об'єкта в експлуатацію лежали на плечах замовника, він же займався організацією фінансування робіт, тоді як у світовій практиці ці функції виконує керуюча будівельна компанія.
У процесі свого створення компанія «АК Інжиніринг» переймала досвід найбільших світових управлінських будівельних компаній, таких як: Fluor, HOCHTIEF AG, STRABAG SE, KBR, Aker Solutions, Heidenhain, Bechtel, VINCI, URS.

Що собою являє компанія на сьогоднішній день?

У першу чергу АК Інжиніринг на сьогоднішній день – це більш 10 років роботи та більш 600 000 введених в експлуатацію побудованих і реконструйованих квадратних метрів. Найвищим досягненням у своїй історії компанія вважає успішну реалізацію проекту реконструкції НСК «Олімпійський» у рамках підготовки країни до чемпіонату Європи по футболу Євро 2012.

Упор у компанії робиться на кадри – це 50 людей адміністративно-управлінського та інженерно-технічного персоналу, який забезпечує управлінську, юридичну, фінансову й технічну підтримку будівельних проектів. Робота компанії базується на використанні новітнього програмного забезпечення та методологій з управління проектами в будівництві, на тісному співробітництві з найвідомішими архітектурними бюро та проектними групами, з висококваліфікованими субпідрядними організаціями та постачальниками матеріалів і встаткування.

Хто є замовниками АК Інжиніринг?

Замовниками АК Інжиніринг є українські та іноземні інвестиційні компанії, державні структури, девелоперські компанії, агропромислові та промислові холдинги.

Цим самим компанія демонструє свою гнучкість і здатність працювати практично в будь-яких контрактних умовах, хоча безумовно нам імпонують максимальна прозорість і зрозумілість у відносинах. 

Дивитися розділ Замовники

Чому зручно працювати з компанією типу АК Інжиніринг?

Ми вважаємо, що кожний повинен займатися своєю справою. Замовник (інвестор) на певному етапі свого розвитку ухвалює рішення щодо будівництва об'єкта. Його завдання – вибрати фахівців з управління будівництвом і займатися своїм бізнесом, не розтрачуючи свою енергію та ресурси на невластиві йому функції та не відволікаючись на численні нюанси, пов'язані з організацією будівництва, контролюючи тільки зобов'язання, узяті на себе управляючою компанією в рамках генпідрядного контракту.

У чому полягає принцип роботи АК Інжиніринг?

АК Інжиніринг розглядає будівництво винятково як проект із контролем і виконанням трьох основних критеріїв – бюджет будівництва, строки реалізації і якість робіт, регламентовані проектною документацією та вимогами замовника.

В яких напрямках працює компанія?

АК Інжиніринг – це професійна компанія з управління будівельними проектами, а значить для неї не існує обмежень, за винятком вузькоспеціалізованих напрямків, якими є будівництво транспортних розв'язок, мостів, метро. Компанію приваблюють складні та унікальні проекти. 

Яка наша цінова політика?

Компанія розглядає замовника як партнера по реалізації проекту будівництва та налагоджує з ним довгострокові відносини. Тому в першу чергу схвалює прозорі взаємостосунки, засновані на комісії, розмір якої є середньозваженою величиною на ринку генпідрядних послуг і становить від 4 до 5% від вартості будівельно-монтажних робіт залежно від масштабів і складності проекту.

Крім того, компанії імпонують дії замовника, спрямовані на стимулювання генпідрядника оптимізувати бюджет і строки, які дозволяють у підсумку: замовникові – заощадити гроші та направити їх на розвиток свого бізнесу, генпідрядникові – одержати офіційні преміальні від замовника за зекономлені гроші або скорочені строки будівництва. Адже практично кожний проект має можливість оптимізації в процесі будівництва без втрати якості.

У чому переваги компанії перед традиційними генпідрядними компаніями з будівельною технікою й робітниками?

У середовищі замовників існує омана, яка полягає в тому, що основним критерієм вибору генпідрядника є наявність у нього власної будівельної техніки й робітників, і, як наслідок, цінова перевага такої організації.

По-перше, у світі не існує компаній, які можуть виконати всі види робіт у процесі будівництва винятково самотужки. Генпідрядник тією чи іншою мірою завжди користується послугами спеціалізованих субпідрядних організацій.

По-друге, генпідрядник зацікавлений у максимальному залученні власних матеріально-технічних і людських ресурсів. Керуюча ж компанія гнучко підходить до вибору субпідрядників, керуючись винятково принципом їх професіоналізму. По кожному з видів робіт влаштовується тендер серед потенційних виконавців.

По-третє, у непередбаченій ситуації, в умовах зриву строків виконавцями робіт генпідрядник намагається прикрити дії власної структури перед замовником всіма можливими засобами. Тоді як керуюча компанія просто накладає штрафні санкції на субпідрядника, а у випадку повторення ситуації безболісно міняє його на іншого, що пройшов передкваліфікацию в процесі тендера.


На запитання відповідають

Александр Гусевменеджер по развитию

Володимир Кисількерівник виробничо-технічного відділу

Задати питання
×

О компании

Функции

Проекты

Направления строительства

×