Аграрний сектор України є найбільш привабливим сектором економіки України для інвестицій. Глобально ринок має довгострокові перспективи росту, завдяки попиту, що постійно збільшується, на сільськогосподарську продукцію.
Найбільші агропромислові холдинги країни, з урахуванням зношеності інфраструктури, що дісталася їм в спадщину від Радянського Союзу, інвестують гроші в будівництво зерносховищ, птахофабрик, м'ясокомбінатів і інших споруд агропромислового призначення. У своїй стратегії розвитку компанія АК Інжиніринг не може не враховувати цей фактор.
Існує наступна специфіка будівництва об'єктів агропромислового комплексу, яка приводить до ускладнення й, як наслідок, удорожчання будівництва:
– об'єкт, найчастіше, розташовується в малонаселеній сільській місцевості, отже, необхідно організувати вахтове селище з організацією харчування, проживання персоналу, перебазування дільниці механізації, що включає в себе великовантажну й негабаритну техніку
– до об'єкта не підведені основні інженерні мережі: газ, електрика, вода
– відсутність під'їзних колій до об'єкта будівництва
– у регіоні існує дефіцит основних будівельних матеріалів, тому найчастіше матеріали доводиться транспортувати на великі відстані.
Вимог, що пред'являються до будівництва агропромислового комплексу, досить багато. Тут і системи опалення, вентиляції, каналізації. Для забезпечення комфортних умов праці необхідне зведення ряду допоміжних будівель. Усі ці положення обумовлені в спеціальних нормативних документах, і дотримання їх обов'язкове. А це досить складно при правовій базі, що постійно оновлюється.
Зведення подібних об'єктів неможливо без знання й дотримання безлічі нормативних вимог:
інших нормативних вимог (природоохоронного законодавства й т.п.).